Čáu, ja som fejsbúk a zničím Ti vzťahy!

Autor: Ľubo Štefko | 14.11.2013 o 21:40 | Karma článku: 7,21 | Prečítané:  368x

Keby to bol vedel nejeden z nás radšej by sa na tejto sociálnej sieti nezaregistroval. Ale už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom a treba túto chybu brať ako poučenie. Skôr než ale začnem, mali by ste si uvedomiť jedno: facebook ničí vzťahy.  

Kedysi v minulosti, keď sme boli mladí, žiaden facebook a pre niektorých ľudí ani internet neexistoval. Dnes je toto tvrdenie absolútne nepravdivé. Beriem to ako pokrok doby, keď sú ľudom počítače viac dostupné a hlavne lacnejšie ako v minulosti. Počítač bol v minulosti skôr raritou, no dnes je raritou taká domácnosť, ktorá má len jeden, alebo žiaden „personálny kompjuter". Keď počítače začali expandovať, ľudia z nich boli zbláznení. Konečne niečo, čo im zmení život, uľahčí prácu... To ešte nevedeli, čo ich v budúcnosti čaká. Vznikali nové hry, programy, hardware sa začal zlepšovať a zlepšovať. V roku neznámom si však niekto uvedomil, že počítač už nie je to, čo by chcel mať a začal vymýšľať nové veci. Dostal plno skvelých nápadov a jedným z nich bol aj internet. Keď internet prišiel na trh, bol to obrovský boom, ľudia prostredníctvom internetu mohli zdieľať súbory, chatovať s ľuďmi vzdialenými od nich aj pol zemegule.

Facebook f*ck your head

 

Tak ako všetko, nabralo obrovské grády a v súčasnosti je počítač bez internetu snáď nepoužiteľný. V roku 2004 sa študenti Harvardu nudili a tak nejaký Mark Zuckerberg spolu so svojimi kumpánmi založili facebook. Vtedy nevinnú aplikáciu, ktorá ma spojiť študentov iných univerzít. Kto by bol povedal, že o prepojenie zrazu bude mať záujem celé mesto, kraj, štát. Až kým o facebook nezačala mať záujem celá Európa, Ázia, Afrika, Amerika, Severný a Južný pól a jedna rómska osada. Zrazu sa facebook dostal medzi ľudí rýchlosťou róma utekajúceho pred policajtmi. Zdieľaj fotky, videá, píš a dokonca aj volaj s kamarátmi, ktorí sú od teba ďaleko. Alebo aj nie... Nemusia byť ďaleko, vlastne môžu to byť aj vaši susedia, ktorým tie fotky ukážete bez toho, aby prišli posedieť a porozprávať. Nie je to super ?

Nie, nie je, ale nikto by nepovedal, že dnes namiesto osobného stretnutia uprednostníme chatovanie. Namiesto toho, aby sme boli zvedaví, ako sa ten na druhej strane tvári si jednoducho posielame smajlíky... Ale už ani tie nie sú to, čo bývali... „Prepáč, že som sa ti neozval, ale nemal som kredit a nebol si na facebooku", táto výhovorka sa stáva súčasným fenoménom. Zabudli sme, že vieme, kde ľudia bývajú a že zvončeky sú na tých istých miestach. Boli tam aj pred desiatkami rokov, keď sme zvonili ku svojim „kamošom" so slovami „dobrý deň, je Peťo doma?".  Nebolo potrebné ľudí presviedčať dlhé hodiny na to, aby sa s vami išli vôbec prejsť.

 

Realita

Prichádzame o všetko... Keď sa v minulosti ľudia zaľúbili, nebolo to preto, že ich niekto „štuchol", alebo im „olajkoval" fotku, ale pre niečo iné. Stretli sa vonku pri hraní volejbalu, pri študovaní na školách, diskotékach, kde hral Michal David. Ak s niekým chceli „chodiť" stačilo im, že boli spolu, dnešné vzťahy vyzerajú však inak. Začínajú „štuchnutím" a končia v priebehu pár dní na facebookovom chate „prepáč, našla som si iného.

Je to smutné, ale bohužiaľ, facebook je fenoménom dnešnej doby. Ľudia však neuveriteľne prichádzajú o svoje súkromie a ani si to neuvedomujú. Môžeme si za to sami... Je to vina každého z nás, ktorí sme pomohli chodu tejto pekelnej stránky svojou registráciou. Zamyslime sa...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?